نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت

درود بر شما دوستان عزیز که قصد دارید دارید به زودی سفارش طراحی سایت بدهید و باید این نکات مهم طراحی سایت را بدانید و من به شما قول میدهم اگر این نکات مهم را بدایند و در هنگام سفارش طراحی سایت آن‌ها را رعایت کنید چندین قدم جلوتر خواهید بود.

به این سوالات شما پاسخ خواهیم داد:

 1. طراحی سایت چقدر هزینه بردار است
 2. چه سایتی باید طراحی کنیم
 3. مالکیت سایت چیست
 4. امکانات یک سایت چه چیزهایی است
 5. وردپرس یا چی؟

اگر حوصله خوندن ندارید فیلمش رو ببینید

سفارش طراحی سایت را میتوانید با یک تلفن ساده انجام دهید اما اینکه آیا فرقی دارد نکاتی را بدانید یا خیر؟! بله فرق دارد. شما بهتر است نکات مهمی را قبل از سفارش طراحی سایت رعایت کنید تا بتوانید سایتی که طراحی میکنید به احتمال بسیار بالایی موفق باشد.

خب بدون تعلل در زمان بریم در مورد این نکات صحبت کنیم…

ابتدا لطفا به نکات زیر توجه کنید چرا که قرار است در مورد نکات زیر صحبت ویژه‌ای داشته باشیم

6 نکات مهم طراحی سایت که باید بدانید

 • سیستم مدیریت محتوا
 • نوع سایت
 • امکانات بدیهی سایت
 • طراحی زیبا
 • مالکیت دامنه و هاست
 • قیمت طراحی سایت

در مقاله نکات مهم طراحی سایت قرار است در مورد موارد بالا صحبت کنیم که میتوانستیم بیشتر و بیشتر بچینیم اما نکاتی که مطرح کردیم نکات اصلی طراحی سایت هستند و نخواستیم تا با نکات ریز و کم ارزش تر شما را گمراه کنیم.

بدون معتلی به سراغ نکته اول از این مقاله برویم

سیستم مدیریت محتوا

نکات مهم طراحی سایت, وردپرس

سیستم مدیریت محتوا یک اصل در سایت به شمار میرود و تمامی سایت‌ها دارای یک سیستم مدیریت محتوا هستند اما جالب است بدانید که ما بیش از 10 سیستم مدیریت محتوا داریم که به صورت رایگان وجود دارند و بسیاری از افراد به دنبال طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای شخصی میروند که آن‌ها جز آماری که در سطر بعدی قرار است اشاره کنم وجود دارد.

بیش از 40 درصد سایت‌های دنیا با وردپرس طراحی شده اند!

انواع سیستم مدیریت محتوا

 • وردپرس
 • جوملا
 • دروپال
 • اپن کارت
 • پرستا شاپ
 • سیستم مدیریت محتوای شخصی
 • و….

سعی کنید برای طراحی سایت از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید.

دلیل این صحبت چیست و چرا این را یکی از نکات مهم طراحی سایت میدانیم؟!

هم اکنون بیشتر از 40 درصد از سایت‌های دنیا و بسیاری از سایت‌های بزرگ دنیا با وردپرس طراحی شده اند و توسعه دهندگان و طراحان سایت وردپرس بسیار زیادند و میتوانند در هر زمان که مشکلی برای شما پیش آمد مشکل شما را رفع کنند این در صورتی که است که اگر سایت شما با سایر سیستم های مدیریت محتوا طراحی شده باشند به سختی میتوانید متخصصی پیدا کنید تا تسلط کامل روی سایر سیستم مدیریت محتوا داشته باشد

در نکته در ادامه سئو سایت به شما بسیار کمک خواهد کرد چرا که بیشتر سئوکارها به وردپرس آشنایی کامل دارند و نیازی نیست برای رفع ایرادات یک طراح سایت را در کنار خود داشته باشید که این یک نوع هزینه اضافه به حساب می‌آید.

نوع سایت

از نکات مهم طراحی سایت نوع سایت نیز است .شما اگر خدمات ارائه میکنید بی برو و برگشت باید سایتتان را به صورت سایت شرکت طراحی کنید اما اگر محصول دارید چطور؟
محصول شما چیست؟

پوشاک یا محصولات روز مره مردم است؟

اندازه آن به چه صورت است؟

باید آن را بسازید یا آماده فروش است؟

این‌ها سوالی است که باید دقت کنید تا سایتی که طراحی میکنید فروشگاهی باشد یا که شرکتی!

نوع دیگر سایت، شخصی است که برای اشخاص این سایت‌ها طراحی میشوند که مسئله برای این نوع سایت‌ها مشخص است.

امکانات بدیهی سایت

نکات مهم طراحی سایت

سایتی که طراح سایت به شما تحویل میدهد باید یک سری امکانات بدیهی را داشته باشد پس به این نکات حتما توجه داشته باشید و در زیر به صورت لیست این امکانات را می آوریم. البته لیستی که در ادامه معرفی میکنم برای عموم سایت‌ها است و اگر سایت خاصی دارید باید نیاز سنجی کنید تا بتوانید بهترین امکانات را در سایت در اختیار داشته باشید.

 • صفحات ارتباط با ما و درباره ما
 • سایت مپ
 • ssl
 • واکنشگرا بودن سایت
 • سرعت سایت
 • دسته بندی محصول و خدمات
 • سئو بیس بودن سایت

این امکانات را حتما از طراح سایت خود مطالبه کنید که از نکات مهم طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی محسوب میشود.

طراحی زیبا

طراحی زیبا یک اصل مهم است و باید بدانید که اگر سایت شما زیبا نباشد و رابطه کاربری خوبی نداشته باشد نمیتوانید موفقیتی در سایت و کسب و کار اینترنتی داشته باشید. پس سعی کنید با طراح سایتی اقدام به ساخت سایت بکنید که در آخر سایت شما زیبا باشد.

المان‌های زیبایی را میتوان به فونت زیبا، طراحی گرافیکی زیبا و… شامل کرد.

مالکیت دامنه و هاست

مالکیت دامنه

بسیار مهم

مهمترین نکته از نکات مهم طراحی سایت این نکته به شمار میرود.

در ابتدا شاید جنبه مهمی نداشته باشد اما در ادامه ساخت یک کسب و کار اینترنتی باید توجه داشته باشید که این سایت در مالکیت کیست؟

اشتباه نکنید! چون قرارداد با طراح سایت دارید دلیل بر این نیست که این سایت برای شما است پس باید دامنه را حتما به نام خودتان خریداری کنید. اگر قصد خرید دامنه IR دارید باید در سایت ایرنیک ثبت نام کنید و هویت خود را تایید کنید.

نکته بعدی هاست است. توجه داشته باشید که هاستی که خریداری شده با اطلاعات کامل در اختیار شما نیز قرار بگیرد و بتوانید به صورت کامل مشرف به اطلاعات هاست شوید. همچنین سعی کنید حتما به صورت هفته‌ای بک آپ و پشتیبان از هاست تهیه کنید.

قیمت طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت , قیمت طراحی سایت

از نکات مهم طراحی سایت قیمت و هزینه ای است که قرار است برای درست کردن وبسایت هزینه کنیم. یک حقیقت در مورد قیمت طراحی سایت وجود دارد و در این مورد سوالات زیادی مطرح شده که چرا برخی از طراحان سایت قیمت بسیار بالا یا پایینی را برای طراحی سایت ارائه میدهند. باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت طراحی سایت یک قیمت ثابت نیست و طراحان سایت اتحادیه‌ای هم ندارند که بگوییم طبق تعرفه مبلغ طراحی سایت x تومن میشود پس هر طراح سایتی طبق تجربه و مهارت قیمت خود را برای طراحی سایت تعیین میکند.

اما به این نکته توجه کنید که طراحی سایت با مبالغ 3 -4 میلیون تومان یک نوع بازی محسوب میشو چرا که هم اکنون هزینه خرید هاست و دامنه چیزی در حدود 1.500 میشود و یک سوال پیش می‌آید. کدام طراح سایتی حاضر است با 2 ملیون سود یک سایت طراحی کند؟!

دقیقا! طراحان سایتی که تازه کار هستند و سپردن کار به این افراد خوبی و بدی‌هایی نیز دارد. قیمت مناسب یک خوبی و احتمال وجود بی تجربگی در پروژه یک بدی محسوب میشود.

سپاسگزارم که تا انتهای این مقاله همراه من بودید امیدوارم که تونسته باشم نکات مهم طراحی سایت را که قبل از طراحی سایت باید حتما بدانید رو بهتون رسونده باشم تا بتونید سایتی طراحی کنید که مورد استفاده و سودآور باشه برای شما عزیزان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *